İşletmenize özel çözüme mi ihtiyacınız var? Hemen iletişime geçin : 0850 305 07 36
C# ile Resim İşleme Fonksiyonları
19 Ekim Cumartesi, 2019

C# ile Resim İşleme Fonksiyonları

C# ile birçok 3. parti pluginler ile resim boyutlandırma işlemleri yapılabiliyor. Peki herhangi bir plugin kullanmadan nasıl boyutlandırma yapılır? Bu işlemler biraz karmaşık gelebilir, bu yüzden de iş katmanında oluşturacağımız bir sınıf tüm işimizi görebilir. Şimdi bu sınıfı ve nasıl kullanacağımıza bakalım.

Detayı Görüntüle
jQuery ile XML'den Veri Almak
18 Ekim Cuma, 2019

jQuery ile XML'den Veri Almak

Bu makalede sizlere JQuery ile XML'den nasıl veri çekilip kullanılacağını göstereceğiz. Konu gayet basit ve açık. Tabiki öncelikle JQuery, AJAX ve XML konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu yüzden bu konulara makaleye başlamadan önce bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Detayı Görüntüle
C# Smtp ile Email Yollamak
18 Ekim Cuma, 2019

C# Smtp ile Email Yollamak

Simple Mail Transfer Protocol kelimelerini baş harflerinden oluşan Smtp, "Basit mail transfer(Gönderme) protokolü" dür. Giden posta sunucusu olarakta bilinen Smpt mail göndermek için kullanılır. Pop3 ve Imap protokolleriyse gelen posta sunucusu olarak kullanılmaktadır. Smtp posta sunucusu 3. parti yazılımlarla mail gönderirken işimize yarar.

Detayı Görüntüle

Görüşme yapmak ister misiniz?

Konusunda uzman kişiyle görüşün

İşletmenizin en kritik sorunları ve fırsatları konusunda yardımcı oluyoruz. Birlikte kalıcı değişim ve sonuçlar almaya ne dersiniz?